Wymiana walut w hotelu Metropol Kantor Warszawa

ul. Marszałkowska 99A, 00-693 Warszawa

Wahania na rynku walutowym

Obraz - waluty.jpgW ostatnim czasie rynki walutowe przechodzą dużą destabilizację. Dzieję się tak z powodu zmian polityczno-gospodarczych na arenie międzynarodowej. Dwie największe fale zmian w kursach walut przyniósł brexit i wybory prezydenckie w USA.

Sprawę ewentualnego wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej rozpoczęło referendum, które odbyło się 23 czerwca 2016 roku. To wtedy 52% obywateli Zjednoczonego Królestwa opowiedziało się za wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Mimo iż dalsze decyzje i cały proces opuszczania struktur Unii Europejskiej to długotrwały proces rynki walutowe zareagowały w sposób bardzo dynamiczny. Złotówka umocniła się, przed referendum kurs funta wynosił 5,7028 zł natomiast po głosowaniu oscylował w granicach 5,2771 zł. Euro także uzyskało nieznaczny wzrost o 0,48%. Dolar w stosunku do złotówki umocnił się z kursu 3,8593 zł do 3,9809 zł. Zmiany w kursach nie były bardzo znaczące, waluty odnotowały już w tym roku duże wzloty i upadki.

Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych także nie przeszły na rynkach bez echa. Kiedy ogłoszono, że wygrał je kandydat republikanów Donald Trump inwestorzy masowo zaczeli wyprzedawać dolara. Polski złoty i euro podskoczyły jednak dalsze godziny po wyborach przyniosły unormowanie ceny dolara a co za tym idzie i innych walut. Spory wzrost zauważyć można, jeśli chodzi o złoto, które zanotowało o 2,75% większą wartość niż przed wyborami.

Jeżeli chcą być Państwo na bieżąco z kursami walut i dotyczącymi ich wiadomościami zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej, na której znaleźć można aktualne najlepsze kursy walut w Warszawie. W razie jakichkolwiek pytań nasz kantor służy pomocą. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego i osobistego.