Wymiana walut w hotelu Metropol Kantor Warszawa

ul. Marszałkowska 99A, 00-693 Warszawa

Kantor Warszawa i wymiana waluty po wakacjach.

Obraz - Wejście do kantoru

Wakacje dobiegły końca, wraz z nimi przeminął okres wzmożonych podróży zagranicznych. Wielu podróżników przywiozło ze sobą walutę kraju, w którym przebywali na urlopie. W momencie zakończenia wakacji pojawił się problem – co z nimi zrobić by nie zamrażać pieniędzy w walucie, której nie możemy wydać w rodzimym kraju. Rozwiązanie wbrew pozorom nie jest w każdym przypadku proste czy opłacalne. Wszystko uzależnione jest od rodzaju waluty obcej a także jej nominału.
Z wymianą walut dominujących w kantorze nie ma żadnych komplikacji – chodzi tu o dolary, euro, funty czy franki. Możemy je wymienić lub zapłacić nimi w sklepach, które przyjmują obcą walutę. Jedyna trudność, jaką możemy napotkać to wymiana bilonu. Wszystkim turystą radzimy pozbywać się drobnych zagranicznych pieniędzy jeszcze na terenie państwa, w którym wypoczywamy, ponieważ jego wymiana w Polsce może okazać się trudna bądź w niektórych przypadkach niewykonalna. Kantory nie chcą wymieniać bilonu, ponieważ ich klienci z reguły chcą otrzymywać wyższe nominały a monety potem zalegają w placówce. Spróbować uwolnić się od drobnej waluty można w banku, niektóre filie przyjmują monety, lecz szukanie miejsca, w którym moglibyśmy je wymienić jest dość czasochłonne i jeśli chodzi o tak drobny nominał po prostu nieopłacalne. Warto wtedy odłożyć pieniądze na kolejne wakacje.
Problematyczna natomiast może się okazać wymiana walut o mniejszej rozpoznawalności – nie są one bowiem łatwo zbywalne, nie każda placówka chce je przyjąć. Musimy pamiętać, że z niektórych egzotycznych krajów nie możemy wywozić gotówki bądź tylko ograniczoną ich ilość. Aby uniknąć problemów jeszcze podczas planowania urlopu powinniśmy się dowiedzieć jak funkcjonuje ich polityka pieniężna. Jeśli jednak jesteśmy posiadaczami banknotów w walucie zagranicznej najlepiej będzie udać się z nimi do kantoru, który zajmuje się wymianą także mniej popularnych walut.
Nasz kantor zajmuje się wymianą walut z różnych krajów – w swojej ofercie mamy także waluty egzotyczne i rzadko spotykane. Gwarantujemy pełen komfort i bezpieczeństwo przeprowadzanych transakcji a także najniższe ceny na terenie Warszawy. Zapraszamy!