Wymiana walut w hotelu Metropol Kantor Warszawa

ul. Marszałkowska 99A, 00-693 Warszawa

Restrykcje walutowe w różnych krajach

Obraz - waluty.jpgWyjeżdżając za granicę często nie zdajemy sobie sprawy z zasad obowiązujących w danym miejscu. Dotyczyć one mogą wymiany walut, ograniczeń ilościowych czy też zakazu wywozu waluty do innych krajów. Jeśli wybieramy się do egzotycznych krajów w celach biznesowych bądź planujemy wakacje na własną rękę bez pośredników podróży warto zapoznać się z polityką pieniężną interesującego nas zakątka świata. Nasz kantor chcąc wyjść naprzeciw Państwa oczekiwaniom przygotował zestawienie krajów i obowiązujących w nich norm, które różnią się od tych w kraju rodzimym, aby byli Państwo przygotowani na każdą ewentualność.

Restrykcje dotyczące wywożenia pieniądza poza jego granice dotyczą m.in.:

  • Tunezja – z tego kraju nie wolno wywozić waluty, przepis nie jest restrykcyjnie przestrzegany jednak możemy narazić się na konfiskatę całej kwoty dinarów (TND), z którą chcemy wrócić do kraju.
  • Tajlandia – turyści mogą przewozić do Tajlandii dowolne zagraniczne waluty, kwota nie może przekraczać 10 000 dolarów (USD). Wywieźć z tego kraju można 50 000 baht (THB).
  • Egipt – kwota, którą możemy wywieźć z tego kraju to 5 000 funtów egipskich (EGP).
  • Maroko – waluta tego kraju jest nie wymienialna poza jego granicami – jednorazowo możemy wwieźć i wywieźć stamtąd 2 000 dirhemów (MAD).
  • Chiny – w tym kraju zabrania się wwożenia juanów. Kwota, jaką możemy mieć ze sobą nie może przekroczyć 5000 dolarów (USD) lub 20 000 juanów (CNY).
  • Izrael – Dopuszczalna kwota wywozu i wwozu środków finansowych wynosi 80 000 szekli (NIS).
  • Cypr – W tym kraju można wwieźć lub wywieźć bez pozwolenia banku 12 000 euro (EUR).
  • Afryka – wybierając się w podróż do tego egzotycznego kraju musimy uprzednio na lotnisku zadeklarować kwotę, jaką ze sobą wwozimy a przy jego opuszczeniu zostaniemy z niej rozliczeni. Jeśli nasza deklaracja będzie fałszywa podczas podróży możemy natknąć się na problemy z wymiana walut, ponieważ na lotnisku otrzymamy dokument, z którego wynika, jaką kwotę pieniędzy posiadamy w gotówce, będziemy ów dokument musieli pokazywać w każdym kantorze, ponieważ lokalna waluta jest tam bardzo limitowana.

Jeśli wciąż mają państwo wątpliwości – zapraszamy do kontaktu. Nasz kantor chętnie doradzi najlepsze rozwiązanie. Ponadto oferujemy najlepsze kursy walut na terenie całej Warszawy.