Wymiana walut w hotelu Metropol Kantor Warszawa

ul. Marszałkowska 99A, 00-693 Warszawa

Wymiana wycofanych z obiegu funtów brytyjskich i koron szwedzkich

     Obraz - waluty.jpgZ uwagi na duże zainteresowanie jakim cieszy się ostatnio nasz skup banknotów i monet wycofanych z obiegu przypominamy o tym iż z dniem 1 stycznia 2014r. z obiegu zostają wycofane stare korony szwedzkie o nominałach 50 i 1000 SEK.
Banknoty wycofane zastąpią nowe o takiej samej szacie graficznej – jedyną różnicą będzie dodatkowe zabezpieczenie przeciw fałszowaniu jakim jest metaliczny pasek z hologramem umieszczony po lewej stronie awersu pieniądza papierowego.
     W naszym kantorze sprzedać można także wycofane 1 lipca 2010r. - funty brytyjskie. Są to popularne dwudziesto funtowe banknoty z wizerunkiem królowej Elżbiety II po stronie awersu i sir Edwarda Elgara po stronie rewersu. Zamienione zostały na banknoty z podobizną królowej Elżbiety II i brytyjskiego ekonomisty Adama Smitha. Zmieniona została także kolorystyka i szata graficzna oraz znaki wodne widoczne w świetle UV.
     Należy też przygotować się na stopniowe wycofywanie banknotu piędzisięcio-funtowego z sir Johnem Houblonem - pierwszym prezesem Banku Anglii. Zastąpi go banknot z podobizną pionierów rewolucji przemysłowej: Matthew Boultona i Jamesa Watta po stronie rewersu.
     Jeśli dysponują Państwo oszczędnościami w walucie zagranicznej o nominałach które wycofano z obiegu zapraszamy do naszego kantoru w celu ich sprzedaży.